Vitajte v srdci Stredného Slovenska, Vitajte v Banskej bystrici, Vitajte v Plzenskej reštaurácii...

 

 

Pilsner Restaurant Banská Bystrica pre Vás už 10 rokov pripravuje tradičné české pochúťky nielen k pivu.

 

 

 

Od roku 2011 Vám nepasterizovaný Pilsner Urquell z tanku načapujú skúsení výčapníci pod dohľadom Martina Repaského, víťaza súťaže Pilsner Urquell Interantional Master Bartender 2010 pre Slovenskú republiku.

 

 

 

 

V spolupráci Winebaru o Kemov Vám ponúkame rozmanitý sortiment kvaltných značkových vín z celého sveta.

 

 

Reštaurácia má celkovú kapacitu 70 miest, je preto vhodná na usporiadanie osláv všetkého druhu.

 

 

 

V letných mesiacoch je pre Vás pripravená letná terasa priamo na námestí SNP.

 

 

Kde nás nájdete...

 

Dom číslo 20 - Cisársky Dom

 

Neskorogotický dvojpodlažný dom na námestí SNP  bol postavený na prelome 15. a 16. storočia.  S domom a jeho majiteľmi sa spája veľa historickzých míľnikov a príbehov. Azda ten najzaujímavejší sa týkal cisárskeho generála Antona Caraffu, ktorý bol známy hlavne svojou krutosťou a do histórie sa zapísal ako neobmedzený vykonávateľ rozsudkov nad prívržencami Tököliho povstania.

 

Traduje sa, že sám kat bol zhrozený nad tým, čo sa s telami dialo. Pozostalím bolo zakázané odviesť telá do rodinných hrobiek, tí šťastnejší získali aspoň srdce, alebo hlavu odsúdeného.  Jeden z odsúdených, Ján Roth, sa vykúpil, keď ho za 10 000 toliarov vyhlásili za nevinného. Roth si paradoxne mučenie pochvaľoval, lebo keď mu bystrický katovia napravili vykĺbené údy, už nikdy netrpel záchvatmi lamky, ktoré ho predtým trápili.

 

Dom bol klasicky prefasádovaný v roku 1832. Na prelome 19. a 20. storočia je dom č. 20 už vo vlastníctve židovského obchodníka s textílom Ignáca Kemea. Počas nacistickej okupácie mu bol síce dom skonfiškovaný, ale medzi bystričanmi je dodnes známy hlavne ako “Kemov dom”. Taktiež sa traduje, že duch starého pána Kemea sa dodnes prechádza v noci po dome.


Posledná rekonštrukcia bola vykonaná v roku 2003 kedy nadnárodní umelci a výtvarníci Igor Latta a Jozef Vajs premenili ničím nezaujímavé priestory pivnice nevšednými gastronomickými výjavmi na štýlovú reštauráciu, v ktorej práve sedíte...

 

Ponúkame Vám široký sortiment slovenskej, českejaj medzinárodnej kuchyne, špeciality šéfkuchára spolu s bohatým výberom alkoholických a nealkoholických nápojov.


Reštaurácia s maximálnou kapacitou 70 miest je vhodnána usporadúvanie spoločenských podujatí: recepcií, promócií, streávok, narodeninových osláv, karov, atď.

 

 

Copyright 2002-2012 www.pilsnerrestaurant.sk . Všetky práva vyhradené.

Nájdete nás na Restauracie.sk . Návštevníci tejto stránky súhlasia s Pravidlami používania stránok spoločnosti RYO s. r. o.